Welcome to Lawrence Truck & Trailer Sales LLC
| Stock # | #4289 |
|---|
| Mileage | 569,494 |
|---|
| Cab Style | Aerocab |
|---|
| Engine | Paccar MX13 (455hp) |
|---|
| Eng Size | 13l |
|---|
| Trans | Paccar Auto 12 Spd Auto |
|---|
| Wheelbase | 230" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
| Stock # | #7399 |
|---|
| Mileage | 557,034 |
|---|
| Cab Style | Aerocab |
|---|
| Engine | Paccar MX13 (455hp) |
|---|
| Eng Size | 13l |
|---|
| Trans | Paccar Auto 12 Spd Auto |
|---|
| Wheelbase | 230" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WARRANTY FOR 6 MONTHS. FLEET MAINTAINED!
| Stock # | #7903 |
|---|
| Mileage | 581,792 |
|---|
| Engine | Paccar MX (455hp) |
|---|
| Eng Size | 13l |
|---|
| Trans | Paccar ENDURANT 12 Spd Auto |
|---|
| Wheelbase | 220" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WARRANTY FOR 6 MONTHS. 10 NEW TIRES. FLEET MAINTAINED.
| Stock # | #0604 |
|---|
| Mileage | 438,570 |
|---|
| Engine | Detroit D13 (450hp) |
|---|
| Eng Size | 13l |
|---|
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
|---|
| Wheelbase | 174" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WARRANTY FOR 6 MONTHS. 20k FA / 40k RA / (2) 12k PUSHER AXLES. DUMP BED 19'.
ENGINE OVERHAUL WITH PAPERS!
| Stock # | #8327 |
|---|
| Mileage | 294,134 |
|---|
| Engine | Cummins ISX (450hp) |
|---|
| Eng Size | 15l |
|---|
| Trans | Eaton-Fuller FRO15210C 10 Spd Manual |
|---|
| Axle Type | Tandem 20000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WINCH TRUCK. 45K WINCH W/ TAIL BOARD. ONLY 97K MILES AND 5K HOURS.
| Stock # | #6939 |
|---|
| Mileage | 97,957 |
|---|
| Engine | Mack E7 - 427 (427hp) |
|---|
| Trans | Mack MACK 13 13 Spd Manual |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WARRANTY FOR 6 MONTHS. FLEET MAINTAINED ONE OWNER!
| Stock # | #7906 |
|---|
| Mileage | 533,350 |
|---|
| Engine | Paccar MX (450hp) |
|---|
| Eng Size | 13l |
|---|
| Trans | Paccar ENDURANT 12 Spd Auto |
|---|
| Wheelbase | 220" |
|---|
| Suspension | Air |
MANUAL 18 SPEED. HAS 14600 FA AND 46K RA W/20 PUSHER.
SOLID WORK TRUCK!
| Stock # | #7370 |
|---|
| Mileage | 600,064 |
|---|
| Engine | Cummins ISX (500hp) |
|---|
| Eng Size | 15l |
|---|
| Trans | Eaton-Fuller 4700 18 Spd |
|---|
| Wheelbase | 220" |
|---|
| Suspension | Neway |
TRUE HEAVY HAUL. 14600FA AND 52K RA. ALLISON AUTOMATIC W/ 2 SPEED REARS.
| Stock # | #7372 |
|---|
| Mileage | 363,605 |
|---|
| Engine | Cummins ISX (450hp) |
|---|
| Eng Size | 15l |
|---|
| Trans | Allison 4700 Auto |
|---|
| Wheelbase | 220" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
WARRANTY FOR 6 MONTHS. SOLDI TRUCK READY TO GO.
| Stock # | #8273 |
|---|
| Mileage | 1,068,427 |
|---|
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
|---|
| Eng Size | 15l |
|---|
| Trans | Eaton-Fuller RTLO16913A 13 Spd Manual |
|---|
| Wheelbase | 235" |
|---|
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
|---|
| Suspension | Air |
View More Trucks